У суботу 9 березня сімейні пари старшого покоління церкви були запрошені на сімейну зустріч. Саме поняття «сімейну» налаштовує на думку, що це є щось, що належить і стосується тільки двох людей, обраних один одним з цілого світу, і об`єднаних не чим іншим, а любов`ю. І коли за плечима вже чимало прожитих спільно років, залишається актуальним питання: Чи любов ніколи не перестає, чи вона протягом усього життя може зігрівати погляди і серця людей, які на її основі вирішили будувати сім`ю ?

Ведучі свята Василь та Люся Берлінці привітно зустрічали сімейні пари, які займали місця за святково прибраними столами. Це створювало атмосферу справді сімейного свята.

Розпочали з молитви благословення і гарного гімну Сковороди «Де згода в сімействі…» Виходячи з того, як дружно, впевнено і радісно співалася ця пісня, можна зробити висновок, що тут зібралися сім`ї, у яких справді згода, мир і тишина. За це можна тільки сказати: «Слава Богові!»

А далі ведучі запропонували усім полинути у спогади, від яких і серденько частіше забилось і погляди теплом наповнилися. Як це було, коли вперше зустрілися? Цікаво, що багато з спільного життя стирається з пам`яті, але хвилюючі хвилини першої зустрічі, навіть через багато років, спливають перед очима до дрібних деталей. Це значить, що любов не перестає ніколи, їй просто потрібно дозволяти проявлятися у буднях щоденного життя. Яскравим прикладом цього стали захопливі розповіді сімей Перегінець і Васильківих.

Особливим наповненням свята були пісні у виконанні Петра Яроцького. І знову ж таки – про любов. І з чим тільки поети різних часів не порівнювали її, але всі завжди линули до неї, плекали і бажали. В одній з пісень прозвучало цікаве порівняння: любов – це хвороба, і висновок: «Я болен тобой, но доволен болезнью».

Настав час перерви на фуршет. Чоловіки галантно пропонували своїм дружинам чай та печиво, а за столами продовжувалися дружні бесіди.

Як же на такому святі без освідчення в коханні? Це те, від чого сім`я отримує натхнення, і ще раз переконує, що любов не перестає. Оригінально і незвично зробили це всі присутні піснею. Дружини, звертаючись до своїх чоловіків співали: «Ти один моє серце знаєш, і в нього ти любов вливаєш», а їм відповідали їхні половинки: «Я бажаю тобі сказати, що я так люблю тебе!»

Чи може любов тривати довго? З таким запитанням звернувся до всіх гість свята Олег Боднар. Було цікаво пороздумувати про те, які існують небезпеки, що здатні знищити любов. А це три речі: 1) Коли у шлюбі є фізичне домінування одного над іншим. Шлюб – це обов`язок віддавати, а не вимагати. 2) Також психологічне завоювання. Диктатура несумісна з сім`єю. 3) Проектування свого образу на свою половинку. Партнер не може бути тим ідеальним образом, створеним у власній уяві.

Але є речі, які зміцнюють любов. Люди завжди хотіли винайти рецепт, як освіжити сімейні стосунки. Це може бути і короткочасна розлука, спільні інтереси, заняття спортом, діти і багато іншого. Правдивий і досконалий рецепт знаходимо у Біблії. А це: 1) Визнання Божого порядку структури сім`ї, де чоловік – голова, а дружина – помічниця; 2) Чоловік і дружина преображаються в образ не видуманого героя, а Христа, наслідком чого є плоди Духа – любов, мир, радість, довготерпіння… Чи буде у такій сім`ї гаснути любов? Ніколи! 3) Не думати про себе більше, ніж є насправді; 4) Любов батьків продовжиться в дітях, якщо діти бачили цей приклад. На землі все проминеться, а любов – ні, вона піде в небо.

Спілкування підходило до завершення, але ще, згадуючи молодість, всі співали під гітару пісні минулих років, звучали вірші.

На завершення кожна сімейна пара витягнула з симпатичного мішечка листівку з даними сім`ї, присутньої на зустрічі, і отримала завдання запросити цю пару до себе в гості. Ось так і познайомимося ближче, і з нетерпінням будемо чекати наступної зустрічі і цікавих спілкувань.

Коментарі