9 грудня євангельські християни-баптисти міста Львова зібралися разом на спільне святкове Богослужіння, присвячене 90-річчю з часу першого хрещення, народженню Церкви у Львові.

90 років – це багато, чи мало? Однозначно, це благословенні роки, подаровані Господом для Свого народу. З людського погляду – поважний вік, але в Божих очах Церква завжди духовно молода, сповнена енергії, любові до Свого Нареченого – Ісуса Христа. І з Ним вона пройшла крізь бурі і лихоліття, крізь страждання і гоніння, і в наш час благодаті і свободи залишається вірною, загартованою, і непереможною.

Церква стоїть на порозі Другого Приходу Христа, в час, ознаменований охолодженням любові і відступленням від віри. Тому тепер потрібно всім Дітям Божим підняти свої погляди до небес і готуватися до зустрічі Свого Царя.

Розпочалося святкове служіння молитвою «Отче Наш», яку виконав об`єднаний хор з усіх Церков нашого братства у Львові. Від щирого серця лилися слова Господньої молитви. Зі співом хору гармонійно поєдналися урочисті мелодії симфонічного оркестру, учасниками якого також є члени Церков.

Голова об’єднання церков ЄХБ Львівської області пастор Іван Романюк поділився з присутніми цікавими фактами з історії громади ЄХБ м. Львова. У 20-х роках минулого століття розпочала своє життя Церква у Львові. Одними з перших, хто розпалив вогонь Божої любові у нашому місті, були брат Іван Петраш, сестра Юлія Савич, у квартирі якої почали збиратися віруючі, також брат Іван Гелевич, сестра Г.Яцишин. Згадали тих, хто у різні роки несли пресвітерське служіння, турбувався про духовну поживу для народу Божого, хто встояв у важкі часи переслідувань, але віру зберіг і продовжив працю Господню.

Особливо теплим словом згадали служіння брата І.Ф.Корсуня, який був пресвітером з 1959 року. Він зумів у часи лютування тодішньої атеїстичної влади проводити навчання проповідників і заняття з молодими людьми, готуючи їх до хрещення, одне з найвідоміших з яких, через масове побиття владою тих, хто хрестились, відбулося у 1972 році. Це була велика перемога, що дала початок проведенню відкритих хрещень у майбутньому.

З братерською любов`ю поділилися привітаннями і щирими побажаннями Божих благословінь відповідальні служителі громад християн віри євангельської-п’ятидесятників та церкви адвентистів сьомого дня. Також з відео привітанням звернувся колишній пресвітер Львівської Церкви Павло Іванович Ковалик. Хоча віддалі роз`єднують нас, але спільна віра у Господа Ісуса Христа і радість за те, що Церква Христова жива і непереможна, об`єднує і дає відчуття спільної великої родини.

Пастори трьох найбільших Львівських Церков ЄХБ поділилися роздумами, об`єднаними гаслом, під яким проходив цього року Всеукраїнський Конгрес ЄХБ у нашому місті – «Зростати! Палати! Спасати!»

Брат Ярослав Назаркевич звернув увагу на те, що сьогодні особливий час, коли потрібно міцно триматися Слова Божого. Там є все необхідне, щоб зростати на спасіння. У всі часи ворог прагнув знищити Слово Боже, але Бог не допустив цього. Закликом сьогодення є: «Лише Писання! Біблія кожного дня! Кожен християнин повинен бути учасником груп по вивченню Слова Божого!»

Брат Володимир Оверко розмірковував про те, що значить «палати»? Це те, що християнин повинен робити, як жити, як поступати щоденно. Палати – це гасло дуже актуальне у наш час. Ісус Христос сказав: «Ви сіль землі, ви – світло для світу». Ми повинні оберігати цей світ від засилля зла. Палати – це світити у темряві, бути сіллю, любити всіх!

Брат Дмитро Колесник акцентував увагу на першочерговому завданні Церкви – спасати. Чи християни нашого покоління дадуть Церкві шанс на наступні 90 років існування? Про це варто подумати і дати відповідь на питання: «Чим відрізнялася та Церква, яка встояла, вижила, зросла у важкі, несприятливі часи гонінь і переслідувань від Церкви часу Благодаті і свободи?» Ми можемо дати церкві шанс на наступні 90 років, коли зрозуміємо, що відповідальність за спасіння людей лежить на всіх, а не тільки на служителях. Проповідь – це справа кожного члена церкви. Кафедрою повинні стати наші оселі, а не тільки Доми Молитви. Рання Церква була зрозумілою людям, проповідуючи безкомпромісну Євангелію.

Особливе місце у Богослужінні було відведено прославленню Бога. З трепетом і натхненням виконував хор псалом, на якому виросло не одне покоління християн: «Як мені любі оселі Твої!» Сестра Віра Сахарук, багаторічна солістка хору, виразила прагнення кожної віруючої людини бути подібним до Христа, і бути з Ним на небесах.

Велично звучав гімн «Алілуя» під супровід симфонічного оркестру. І кожне присутнє серце приєдналося до цього радісного поклоніння і звеличення Бога – Царя Царів! Це частинка небесного прославлення , яке буде звучати у вічності разом з хором ангелів і всіх святих. Для цього варто жити і свої кроки, ще тут на землі вкладати в сліди Христа. Христовий слід можна знайти всюди, варто озирнутися, і його не зітруть ні час, ні люди, ні події. Сестра Жанна з церкви Скинія поезію «Сліди Христа» завершила словами: «Народ Христа! Ти живий, ти будеш жити і ніхто тебе не зможе подолати, допоки ти свої кроки будеш вкладати у сліди Христа!»

І знову прославлення: «У темряві ночі Світло – Ти, мій Бог, Пастир мій! Ти – все моє життя! Ти- Цар Царів! Свята любов Твоя!» Справді, наш Бог достойний хвали і поклоніння. Як добре, коли таланти, дані Богом, люди використовують для Його слави. Співом і музикою можна виразити найглибші почуття вдячності і любові до Того, Хто Сам є Любов досконала.

З заключним словом до усіх присутніх звернувся голова Всеукраїнського Об`єднання ЄХБ В`ячеслав Нестерук. Він підсумував все, що було сказано словами: «2000 років Церква Господа Христа живе і зростає, бо у неї є Керівник і Голова – Ісус Христос!» А головне питання, на яке повинна дати відповідь кожна людина – «Чи будеш ти у Царстві Божому?» Якщо це питання вирішене, то все інше – марнота. Головне завдання Церкви Христової на землі – відкрити людям очі на Царство Боже!

Після благословенного часу служіння, брати і сестри продовжили спілкування за горнятком чаю з смачним печивом і канапками.

Ірина Пенюк

Коментарі